Jak si vybrat

Když si vezmeme jeden jediný vlas z celé hlavy, uvědomíme si, že je to opravdu velmi jemné vlákno. Tomuto vláknu škodí snad úplně všechno. Česání, mytí, styling, foukání, lakování atd. Je tedy velmi důležité vybrat si produkty na vlasy tak, abychom jim neubližovali a tak nám dlouho vydžely krásné, zdravé, lesklé.

Vlas musí být zdravý ve své stavbě. Důležitá je harmonie hydratace a proteinu ve vlasech.

Pokud vlasu chybí hydratace, ale je zpevněn (má dostatek proteinu), začne se chovat jako drát, bude těžký na úpravu, suchý a bude chrastit. Při aplikaci produktů na proteinové bázi, bude vlas špatně zvládnutelný, půjde težko rozčesat, nepůjdou vyfoukat do hladka, hodně budou krepnout. Vlasy se hodně lámou a třepí. Pokud je ale hydratace moc, je těžký, mastí se a plihne.

Vlas je tvořen z převážné části proteiny. Pokud proteiny chybí, vlas se natahuje za mokra více než je zdrávo a do původní pozice se vrací pochroumaný, jakoby zkudrnacený. Vlasy se lámou a jsou náchylné na mechanické poškození (česání, žehlení, foukání....)

Péče na míru - co to znamená v praxi? Vy, které máte poškozené vlasy, ať zesvětlením, nebo barvením nebo třeba používáním tepla, dávejte pozor: Nestačí, abyste používaly šampon na "poškozené" vlasy. Důvody špatné kondice vlasu jsou mnohé: vlas se skládá z rozličných věcí, které jsou ve zdravém vlase obsaženy v přesné harmonii a pokud je harmonie narušena, vlas se nechová a nevypadá tak jak má. 

Doma si můžete udělat takzvaný test elasticity. Vemte si do prstů např. 3 vlasy, namočte je a namotejte na prsty jako zubní nit. Vlas opatrně natáhněte. Pokud je vlas v dobrém stavu, natáhne se asi o 30% své délky a vrátí se do původního stavu zcela beze změny. Pokud se natáhne více a vrátí se zkroucený, znamená to, že vlasům chybí proteiny. Pokud se utrhne dřív než se stihne trochu natáhnout, chybí vlasu hydratace a potřebuje rekostrukci zevnitř.

Pokud používáte ke stylingu žehličky, fény, nebo cokoliv teplého, je potřeba dbát na tuto skutečnost a dopřát vlasům ještě něco navíc aby vypadaly tak krásně, jak chceme. Styling s termo ochranou apod.