Správné použití produktů

Šampon NENÍ jen na mytí. Šampon už je součást vaší péče o vlasy.

Základním pilířem správného mytí vlasů je vhodný šampon a péče.
Platí jedno pravidlo: jakou máme pokožku hlavy, takové máme vlasy.

V praxi to znamená to, že jestli máme problémy s vlasovou pokožkou, tak vlasy nikdy nebudou vypadat hezky. Pokud je pokožka hlavy v pořádku, můžeme vybrat šamponovou lázeň určený na typ vlasů, který máme.


Postup správného mytí vlasů:

Od pokožky si vlasy namočíme vodou příjemné teploty. V dlaních si rozetřeme malé množství šamponu (na husté vlasy velikost pětikoruny). Aplikace šamponu by měla být stejnoměrná až k pokožce hlavy. Bříšky prstů promasírujte pokožku hlavy. Neumývejte nehty, nedřete, ani zbytečně necuchejte vlasy příliš rychlým třením. Tento postup se opakuje ještě jednou :) Myslete na to, že myjeme vlasovou pokožku, ne vlasy.

Dlouhé vlasy by se měly umývat v záklonu, ne v předklonu aby se zbytečně necuchaly.

Šampon otevírá vlas a čistí ho. Proto vlasy po mytí drhnou a hodně špatně se rozčesávají, z toho důvodu myjeme vlasy jemně a šetrně. Při oplachování šamponu je důležité veškeré zbytky produktu opláchnout. Čím větší množství produktu použijete, tím více budete vyplachovat. Potom přebytek vody vymačkejte pryč aby následná péče měla prostor se dostat do vlasů. Opět v dlaních rozetřeme malé množství péče, kondicionéru nebo masky/treatmentu a od konečků vlasů aplikujte postupně do délek. Nejlépe vlasy pročesat vhodným kartáčem a opět pořádně opláchnout. Po vymačkání přebytečné vody do ručníku ještě jednou pročešeme. Kondicionéry vždy necháváme působit 1 - 3 minuty. Treatmenty necháme 3 - 5 minut. Po použití Treatmentu vždy ještě použijeme kondicionér.

Je nutné použít oba produkty. Šampon a regenerace. Pokud používáte kvalitní produkty, nikdy se nestane, že by vlasy zatížili, nebo by vznikly jiné problémy. Šampon vlas otevře, péče jej zavře - velmi jednoduchá spolupráce produktů :)

 Další důležitý krok pro krásné vlasy je výběr stylingu.

Nejde jen o to vybrat něco pro výdrž účesu, objemu, kudrn...jde o to, vybrat další produkt k péči o vlasy. Profi styling od Paula Mitchella obsahuje fixační složky, ale také pečující, chránící a vyživující složky. Stačí malé množství produktu a výsledek je výborný. Styling nelepí, krásně se vyčeše a lehce se z vlasů vymyje.

Máme možnost si vybrat z velké škály stylingu. Ať už jsou to krémy, gely, vody, fluidy, vosky atd. Každý vlas chce něco. Odprostěme se od klasické pěny a betonujícího laku na vlasy. V dnešní době máme na výběr z mnoha typů a je škoda to nevyužít. Jemné vlasy snesou styling na bázi gelových vod, fluidů, ale také některé lehčí krémy. Naopak hrubší vlas snese i krémy a hutné gely.

Ideální péče se stylingem začíná už před foukáním. Produkty s ochranou před teplem jsou priorita číslo 1. Mohou obsahovat i složky pro anti-frizz efekt, dokonce i UV filtry.

Různé spreje nebo pěny pro fixaci jsou také vhodné na vlhké vlasy. Jsou určené pro objem, a pro to aby účes déle vydržel.

Konečná úprava za sucha je ideální v podobě gelů, vosků, laků. Záleží jakého výsledku chcete dosáhnout. Vhodné jsou také olejíčky. Samozřejmě, že není vždy potřeba. Je to individuální péče, každému vyhovuje něco jiného :)

Vhodnou péči pro vaše vlasy nezjistíte z časopisů, ani vám ji neřekne kamarádka u sklenici vína. Vhodnou péči vám doporučí profesionál. Tak jako byste si nepořídili auto v domě módy, tak si i šampon nepořídíte například v obchodě s potravinami. Pokud máte nejasnosti ohledně výběru, stačí napsat zprávu, mejl nebo třeba pošlete poštovního holuba. Ráda vám vaše dotazy zodpovím a také doporučím péči vhodnou pro vaše vlasy. Jsem v oboru již několik let a teď mám možnost pracovat s úžasnou značkou, která má sortiment tak rozvětvený, že si vybere každý.

Kvalitní styling Paula Mitchella se krásně vymyje z vlasů, nezatíží, neničí vlas ani se nenabaluje a nevrství se.