Správné použití produktů

Šampon NENÍ jen na mytí. Šampon už je součást vaší péče o vlasy.

Základním pilířem správného mytí vlasů je vhodný šampon a péče.
Platí jedno pravidlo: jakou máme pokožku hlavy, takové máme vlasy.

V praxi to znamená to, že jestli máme problémy s vlasovou pokožkou, tak vlasy nikdy nebudou vypadat hezky. Pokud je pokožka hlavy v pořádku, můžeme vybrat šamponovou lázeň určený na typ vlasů, který máme.


Postup správného mytí vlasů:

Od pokožky si vlasy namočíme vodou příjemné teploty. Není vhodná ani horká, ale ani studená voda. V dlaních si rozetřeme malé množství šamponu (na husté vlasy velikost pětikoruny). Aplikace šamponu by měla být stejnoměrná až k pokožce hlavy. Bříšky prstů promasírujte pokožku hlavy. Neumývejte nehty, nedřete, ani zbytečně necuchejte vlasy příliš rychlým třením. Tento postup se opakuje ještě jednou :)

Dlouhé vlasy by se měly umývat v záklonu, ne v předklonu aby se zbytečně necuchaly.

Šampon otevírá vlas a čistí ho. Proto vlasy po mytí drhnou a hodně špatně se rozčesávají, z toho důvodu myjeme vlasy jemně a šetrně. Při splachování šamponu je důležité veškeré zbytky produktu opláchnout. Potom přebytek vody vymačkejte pryč aby následná péče měla prostor se dostat do vlasů. Opět v dlaních rozetřeme malé množství péče, conditionéru nebo masky a od konečků vlasů aplikujte postupně do délek. Nejlépe vlasy pročesat vhodným kartáčem a opět pořádně opláchnout. Po vymačkání přebytečné vody do ručníku ještě jednou pročešeme.

Máme hodně v podvědomí, že vlasy myje pěna, která se vytvoří při mytí. Tuto pěnu tvoří sulfáty. Některé šampony Paula Mitchella tyto sulfáty neobsahují, a proto při mytí nepění tolik, kolik bychom si představovaly. Pěna jako taková vymývá z vlasů barvu. Proto sulfáty nenajdete v produktech pro péči o barvené vlasy. Ale i bez pěny lze vlas krásně vyčistit.

Natočila jsem video, kde je ukázáno, že i bez pěny jde vlas vyčistit.

Na vlasech ulpívá styling, ale hlavně spousta nečistot v podobě prachu, pylu, smogu...  Na videu je ukázán test čistoty vlasů, které nebyly myty 3 dny. Vlasy jsem myla 2x a pak dala conditioner.

Test čistoty který jsem dělala je opravdu jen pro toto video. V žádném případě jej nedělejte doma.

 

 

Je nutné použít oba produkty. Šampon a regenerace. Pokud používáte kvalitní produkty, nikdy se nestane, že by vlasy zatížili, nebo by vznikly jiné problémy. Šampon vlas otevře, péče jej zavře - velmi jednoduchá spolupráce produktů :)

 Další důležitý krok pro krásné vlasy je výběr stylingu.

Nejde jen o to vybrat něco pro výdrž účesu, objemu, kudrn...jde o to, vybrat další produkt k péči o vlasy. Profi styling od Paula Mitchella obsahuje fixační složky, ale také pečující, chránící a vyživující složky. Stačí malé množství produktu a výsledek je výborný. Styling nelepí, krásně se vyčeše a lehce se z vlasů vymyje.

Máme možnost si vybrat z velké škály stylingu. Ať už jsou to krémy, gely, vody, fluidy, vosky atd. Každý vlas chce něco. Odprostěme se od klasické pěny a betonujícího laku na vlasy. V dnešní době máme na výběr z mnoha typů a je škoda to nevyužít. Jemné vlasy snesou styling na bázi gelových vod, fluidů, ale také některé lehčí krémy. Naopak hrubší vlas snese i krémy a hutné gely.

Ideální péče se stylingem začíná už před foukáním. Produkty s ochranou před teplem jsou priorita číslo 1. Mohou obsahovat i složky pro anti-frizz efekt, dokonce i UV filtry.

Různé spreje nebo pěny pro fixaci jsou také vhodné na vlhké vlasy. Jsou určené pro objem, a pro to aby účes déle vydržel.

Konečná úprava za sucha je ideální v podobě gelů, vosků, laků. Záleží jakého výsledku chcete dosáhnout. Vhodné jsou také olejíčky, nebo lesky ve spreji. Samozřejmě, že není vždy potřeba. Je to individuální péče, každému vyhovuje něco jiného :)

Vhodnou péči pro vaše vlasy nezjistíte z časopisů, ani vám ji neřekne kamarádka u sklenici vína. Vhodnou péči vám doporučí profesionál. Tak jako byste si nepořídili auto v domě módy, tak si i šampon nepořídíte například v obchodě s potravinami. Pokud máte nejasnosti ohledně výběru, stačí napsat zprávu, mejl nebo třeba pošlete poštovního holuba. Ráda vám vaše dotazy zodpovím a také doporučím péči vhodnou pro vaše vlasy. Jsem v oboru již několik let a teď mám možnost pracovat s úžasnou značkou, která má sortiment tak rozvětvený, že si vybere každý.

Nekvalitní výběr stylingu může vést k tomu, že vlasy se budou špatně umývat, nevyčistí se tak jak by měly. To dělá styling, který nejde jen tak lehce vymýt z vlasů a i po desátém umytí se na vlasů drží jak klíště. 

Vlasy dokonce mohou být rozleptány nekvalitnímy laky, které obsahují například alkohol a další šílenosti (případně mohou začít hořet).

Také může zbytečně ucpat póry na pokožce hlavy a tím přispět ke kožním problémům nebo dokonce k vypadáváním vlasů. Mohou také špatně chytat barvy na vlasy a případná hloubková péče nemusí mít takový účinek, protože se dovnitř do vlasu ani nedostane.

Kvalitní styling Paula Mitchella se krásně vymyje z vlasů, nezatíží, neničí vlas ani se nenabaluje a nevrství se.

Něco málo s použití produktů Paul Mitchell:

 

 Vlasy jsou od přírody hodně krepaté a suché (pozor, nejsou zničené).

Klientku jsem umyla šamponem z řady Moisture Instant Moisture Daily Shampoo, potom jsem na 3 minuty aplikovala Super Charger Moisturize a jako poslední fázi u mytí jsem aplikovala Instant Moisture Daily Treatment pro uzavření vlasu. 

 

Výsledek? Snadná údržba, vlasy jsou krásně leské a sypou se pod rukama.

 

 Klientka má od přírody zvlněné vlasy pouze v zadní partii. Vlny jsou silné a těžko zvládnutelné. Ve vlhku se okamžitě zkrepatí.

Použila jsem řadu Smoothing. Nejprve Super Skinny Daily Shampoo, poté péče Super Skinny Daily Treatment. Jako neoplachující styling a péči jsem zvolila Super Skinny Relaxing Balm společně se Super Skinny Serum. (pro mě nejlepší kombinace)

Zkrátila se doba schnutí a já byla spokojená s lehkou úpravou.

Výsledek? Jednoduché vyfoukání do hladka s dobrým pocitem, protože vím, že to klientce vydrží až do dalšího mytí.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.